Bugun...



Yükseliş'te doğa yürüyüşü heyecanı
Tarih: 13-04-2017 16:42:16 + -


Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumlarında öğrenci ve velilere yönelik düzenlenen doğa yürüyüşü etkinliği geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 13-04-2017 16:42

Yükseliş'te doğa yürüyüşü heyecanı

Kulüp öğretmenlerimiz geçtiğimiz ay belirlenen yürüyüş güzergâhına giderek incelemelerde bulundu.

Orman bölge müdürlüğü ile görüşülerek gerekli bilgiler ve izinler alındıktan sonra hazırlıklara hız verildi. Okul idaresi ve orman bölge müdürlüğünün destekleriyle doğasever öğrenci ve velilerin katılımı ile hazırlıkları tamamlanan gezimiz geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirildi.

9.15 de okul önünden hareket edildi ve 9.45 de yürüyüşün başlayacağı yere araçlarla ulaşıldı.10.00 da başlayan zirveye tırmanış bir yanda mavilik diğer yanda ise Akdeniz’in manzarası eşliğinde sürdürüldü.

İki orman muhafaza memurunun araçlarıyla eşlik ettiği yürüyüşümüzde öğrencilerin renkli ve pırıltılı taş toplama heyecanları renkli görüntülere sahne oldu. Çantalarını taşımakta zorlandıklarını iddia eden öğrenciler bir yanda bir yandan çantalarına aş doldurmayı ihmal etmedi.

11.30 da zirveye ulaşan doğasever katılımcılarımız 360 derecelik manzara karşısında adeta mest oldular. Gözlem kulesinin verandalarına doluşan öğrenciler bol bol fotoğraf çektiler.

İniş yolunda yorulan ve acıkan öğrencilerimize buram buram gelen mangal kokusu büyük motive sağladı.

Yemeklerini yiyen öğrencilerimiz ip atlama, halat çekme, çam iğnelerinden örgüler örme gibi çeşitli oyunlar oynayarak stres attılar.

7 km yol kat edilen yürüyüş öğretmenlerimizin ve orman muhafaza memurlarının dikkatli ve özenli çalışmaları, öğrencilerimizin de kurallara uymaları sayesinde herhangi bir olumsuz olay yaşamadan saat 14.00 da tamamlandı.

 






Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI