Bugun...



Ukrayna Zirvesi Turizm'e doping olacak
Tarih: 05-12-2016 15:31:13 + -


Uluslararası zirvelerin ve dev organizasyonların merkezi haline gelen Antalya’nın Serik ilçesi çok önemli bir zirveye daha ev sahipliği yapacak.

facebook-paylas
Tarih: 05-12-2016 15:31

Ukrayna Zirvesi Turizm'e doping olacak

Uluslararası zirvelerin ve dev organizasyonların merkezi haline gelen Antalya’nın Serik ilçesi çok önemli bir zirveye daha ev sahipliği yapacak. Ukrayna Turizm Zirvesi, iki ülkeden siyasetçileri, Belediye başkanları, turizmci, iş adamı ve Gazetecileri bir araya getirecek.

Son dönemde Serik Belediyesi tarafından organize edilen ve ülke ve Antalya turizmi ile ticaretine katkı sağlayan MENA Ülkeleri, Almanya, İran, Helal Turizm ve Yaş Sebze Meyve ihracatçıları zirveleri Ukrayna Zirvesi ile devam edecek.

10-14 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirveye Ukrayna’dan, siyasetçiler, belediye başkanları, Turizm dernekleri ve Gazeteciler katılacak. Ukrayna Turizm Federasyon başkanı OleksandırNıyakovskiy, Parakende satış ve Ticaret derneği başkanı AleksandırFialka, Rüzgar ve Tabi enerji dernek başkanı AndreyKonacenkov gibi isimlerin de yer alacağı zirvede iki ülke arasındaki turizm ve ticaret hacminin geliştirilmesi için karşılıklı görüşmeler yapılacak.

YOLUMUZA YENİ ZİRVELER İLE DEVAM EDECEĞİZ

Serik Belediye Başkanı Dr. Ramazan Çalık Serik’te ev sahipliği yaptıkları zirvelere her geçen gün bir yenisinin eklendiğini dile getirerek Yolumuza yeni zirveler ile devam edeceğiz dedi. MENA Ülkeleri Zirvesi ile başlayan zirveler zincirinin İran, Helal Turizm, yaş sebze meyve ihracatçıları zirvesi ile devam ettiğini söyleyen Başkan Çalık “ Almanya zirvesi ile yolumuza devam ettik. Tüm bu zirveler etkilerini kısa sürede gösterdi. MENA ülkeleri zirvelerinin ardından turist sayısı yüzde on arttı. Yaş sebze meyve ihracatçıları zirvesinin ardından sadece 3 ay içinde 120 bin ton artış meydana geldi. Ukrayna en çok turisti ağırladığımız ülkelerden biri. Bu zirvenin de turizme katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

 






Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TURİZM Haberleri

YUKARI