Bugun...Türkiye’nin en büyüğü Antalya’da başlıyor
Tarih: 26-02-2018 13:49:59 + -


Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, 8. Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nın 28-30 Mart tarihleri arasında düzenleneceğini açıkladı. Başkan Tütüncü City Expo’nun Antalya’da düzenlenen fuarlar arasında en profesyoneli ve en iyisi olduğunu söyledi. Tütüncü, fuara 3 binin üzerinde profesyonel olmak üzere, 15 binin üzerinde ziyaretçi beklendiğini belirtti.

facebook-paylas
Tarih: 26-02-2018 13:49

Türkiye’nin en  büyüğü Antalya’da başlıyor

 

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteği ve Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB) koordinatörlüğü’nde 8’nci kez Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ile Yerel Yönetimler Sempozyumu düzenleniyor. Antalya Expo Center’da 28-30 Mart tarihlerinde düzenlenecek fuarın basına tanıtım toplantısı Rixos Downtown’da gerçekleştirildi. Belediyeciliği güncel teknolojilerle geliştirmeye yönelik yapılan fuarın tanıtım toplantısına Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, fuar danışma kurulu üyeleri, fuar organizatörleri katıldı. Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, 8. Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Fuara her yıl olduğu gibi bu yılda heyecanla hazırlandıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, “Belediyecilik alanındaki yenilikleri paylaşmak belediyelerin üretmiş oldukları farklı şehircilik hizmetlerini yine diğer belediyeler ve ilçelerle hemşehrilerimiz ve halkımızla paylaşmak üzere düzenlenen City Expo fuarı bu yıl 8. kez düzenlenecek. Akdeniz Belediyeler Birliğimiz, 28-30 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek bu fuara geçmiş yılda olduğu gibi büyük bir heyecanla hazırlanmaktadır” dedi.

“AKBB üye sayımız 66 belediyeye ulaştı”

Akdeniz Belediyeler Birliği’nin üye sayısındaki artışlara dikkati çeken Başkan Tütüncü, “Bu fuara 66 belediyemizin tamamı katılacaktır. Türkiye’nin farklı yerlerinden Büyükşehir belediyeleri ve il belediyeleri başta olmak üzere birçok belediye de kendi bölgesinde üretmiş olduğu farklı şehircilik hizmetlerini bu fuarda tanıtacak stantlar açacak. Bu büyük bir mutluluk vesilesidir. Akdeniz Belediyeler Birliğinin en önemli hedeflerinden birisi belediyelerimize farklı bir ufuk, değişik bir vizyon ortaya koyabilmek, ön gösterici, yol gösterici bir misyon üstlenebilmek. Bu kapsamda belediyelerin sektörel alımlarında yapmış oldukları bir takım çalışmaları göz önüne almak sureti ile, tabi ki bu fuar belediyelerin satın almacılar, tedarikçiler ile aynı zamanda buluştukları bir fuar olmaktadır. Belediyeler için şehircilik anlamında farklı ürünler üreten ve onları belediyelere pazarlayan firmalarda yine burada yerlerini alacaklar. Türkiye’nin dört bir tarafından temel belediyecilik hizmetlerinden, sosyal ve kültürel belediyecilik faaliyetlerine kadar, yine eğitimden sanattan spora kadar bir çok tedarikçide Akdeniz Belediyeler Birliğinin bu fuarında bir araya gelecek”şeklinde konuştu

“ 150 firma 3.000 yönetici katılacak”

Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yaklaşık 150 tedarikçinin katılacağı bu fuar aynı zamanda belediyecilerimiz geçen bir yıllık zamanda yeni üretilen ürünleri de aynı anda görme, bakabilme karşılıklı değerlendirebilme imkanını sahip olmalarını sağlayacak. Belediyecilikte esinlenmek ve farklı örnekleri görebilmektir. Bir yandan belediyelerin üretmiş olduğu tanıtılmaya değer örnek projeler, diğer yandan da son 1 yılda ortaya konulan farklı ürünler. Bunların tedarikçilerini yani bu sektörü aynı anda görebilmek, belediyecilere ciddi anlamda zaman kazandıracakta bir iş. Ben neler yapabilirim, hemşehrilerime nasıl bir hizmet verebilirim arayışı içinde bulunan belediyeciler için bulunmaz bir fırsattır. Fuarımıza Türkiye’den profesyonel 3 binden fazla ziyaretçi katılım gösterecektir. Profesyonel ziyaretçiden kastım belediyeci, belediye başkanı, belediye meclis üyesi, belediye ile ilgili bürokratlar ve bunların 1000 tanesini de 5 yıldızlı otellerde konaklatıyoruz. Şehrimizin ekonomisine hayat kazandıracak bu fuarı oluşturma arzusu içerisindeydik. Ve bunu yaptığımızı düşünüyorum” dedi.

 “Muhittin Başkana teşekkürler”

“Bizim yönetimimizin 4. Kez düzenlemiş olduğu bir fuardır. Konyaaltı Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in başlatmış olduğu bu çalışmayı bizde kendi dönemimizde çok daha farklı bir şekilde ele aldık ve geliştirmeye gayret ettik”şeklinde konuşan Başkan Tütüncü sözlerine şöyle devam etti  “Antalya’ya böyle bir değer kazandırdığı için Muhittin başkanımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in de bu fuarın gelişime doğrudan katkıları oldu. El birliği ile şehrimize güzel bir fuarı kazandırmanın iftiharı içerisindeyiz. City Expo Antalya’da düzenlenen fuarların içerisinde tırnak içerisinde söylüyorum; ‘En profesyoneli ve en iyisidir.’ Bu noktada danışma kurulumuz, 4 yıldır büyük bir emeği, büyük bir heyecanı ortaya koyuyorlar ve bana göre büyük bir teşekküü hak ediyorlar. Ve kendilerine teşekkür ediyorum. Çok gezen ve örnekler peşinde koşan bir belediye başkanı olarak her yıl City Expo fuarından çok şeyler öğreniyorum. Fuardan bende belediyem için yeni ürünler aldım ve bunu hemşehrilerimizin hizmetine sundum. Şehirciliğe ve şehirlerin güzelleşmesine katkı sağlayan bir fuar olduğunun altını çizmek isterim.”

Ahmet Demir


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI