Bugun...Tarihin tanıkları hasret giderdi
Tarih: 28-10-2018 11:42:31 Güncelleme: 28-10-2018 13:03:31 + -


12 Eylül 1980 darbesinde gençliklerini zindanlarda geçiren Taş Medreseli Ülkücüler, Taş Medreseli Ülkücüler Derneği Antalya İl Başkanı Zeki Tunç'un düzenlediği gecede bir araya gelerek hasret giderdiler.

facebook-paylas
Tarih: 28-10-2018 11:42

Tarihin tanıkları hasret giderdi

 

 

 

Türkiye'nin karanlık günlerden geçtiği 12 Eylül darbesi döneminde hayatları pahasına ülkemiz üzerindeki oyunları bozmak için çalıştıkları sırada, cunta yönetiminin iftira ve kısas politikaları nedeniyle zindanlara düşen Antalya'lı Taş Medreseliler hasret giderdi. Hayatlarının en önemli zamanlarını zindanlarda geçiren Ülkücüler, Taş Medreseli Ülkücüler Derneği Antalya İl Başkanı Zeki Tunç'un düzenlediği yemekte bir araya gelerek hasret giderdiler. MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Taş Medreseli ülkücüler ve aileleri katıldı.

 

 

Antalya olarak ilk kez böyle bir organizasyon yaptıklarını belirten Taş Medreseli Ülkücüler Dernek Başkanı Zeki Tunç " Gençliklerini ve geleceklerini, ülkemiz üzerinde alçakça oyunlar tasarlayanların planlarını bozmak adına heba eden herkesten Allah razı olsun. İnşallah ilerleyen dönemlerde geleneksel hale getireceğimiz bu etkinliklerimizde tüm gönül dostlarımız ile buluşmak, onların hatıralarını dinleyip onların bizlere gösterdiği yolda teşkilatımız ve Liderimizin emrinde davamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi.

12 Eylül darbe dönemlerinde yaşadıkları hatıraları anlatan Yusufiyeliler, gecenin sonunda Kur'an-ı Kerim okuyarak şehitlere dua ettiler.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI