Bugun...Su borusuna sıkışan köpeklere yardım eli…
Tarih: 12-09-2018 10:55:40 + -


Su tahliye borusunda sıkışıp kalan 4 yavru köpeğe Konyaaltı Belediyesi yardım eli uzattı. Saatler süren kurtarma operasyonu çaresizce izleyen anne köpek, günün sonunda yavrularına sağ salim kavuştu.

facebook-paylas
Tarih: 12-09-2018 10:55

Su borusuna sıkışan köpeklere yardım eli…


Sokak hayvanları için geliştirilen ve uygulanan tedavi teknikleri ile Türkiye’de ilk üç arasında yer alan Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, sokakta çaresiz kalan hayvanlara da yardım eli uzatıyor. Son olarak su tahliye borusunda sıkışan ve ölüme terk edilen 4 yavru köpek, işte bu yardım eliyle yeniden annelerine kavuştular.
Hurma Mahallesi 206 Sokakta, su tahliye borusunda sıkışıp kalan 4 yavru köpek, Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hasan Balık, Veteriner Hekim Nilay Vurkaç ve 5 kişiden oluşan ekip tarafından kurtarıldı. Çevre sakinlerin ihbarı üzerine olay yerine gelen ekip, Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden getirtilen kepçe yardımıyla ilk olarak asfaltın kazılmasını sağladı. Saatler süren çalışmanın ardından su tahliye borusuna ulaşan Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hasan Balık ve Veteriner Hekim Nilay Vurkaç, bir kablo yardımıyla yavru köpekleri oldukları yerden çıkarmayı başardı. 9 yavrusundan 4’ünün sıkıştıkları yerden kurtarılmasını bekleyen anne köpek ise günün sonunda sağ salim kurtarılan yavrularına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Anne köpek ve 9 yavru, genel tetkikleri yapılmak üzere Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. 
Bu kurtarma çalışmasını yakından isleyen mahalleliler ise Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi ekibine, alkışlayarak teşekkür etti.

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI