Bugun...Serik'te 5.Geleneksel Avcı Bayramı ve Atış Yarışması
Tarih: 11-05-2017 15:32:42 + -


Serik Avcılık Balıkçılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneğinin geleneksel olarak her yıl düzenlediği; 5. Ci Avcı Bayramı ve Atış Yarışması büyük ilgi gördü. Yarışmalara İlçe dışından da bir çok yarışmacı katıldı.

facebook-paylas
Tarih: 11-05-2017 15:32

Serik'te 5.Geleneksel Avcı Bayramı ve Atış Yarışması

Serik Avcılık Balıkçılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avcı Bayramı ve Atış Yarışmasının 5. ncisiÜründü Mahallesi Honaz Tepesinde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinliğe; İlçe Kaymakamı Haluk Şimşek, İlçe Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Başkan Yardımcıları Bünyamin Okudan ve Erhan Yılmaz, Emniyet Md. Ömer Zafer Karaaslan, Gençlik ve Spor İlçe Md.Mevlüt Özen, Büyükşehir Belediyesi Serik Koordinatörü Ramazan Etli, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Cesur, Pazarcılar Odası Başkanı Erdal Çam, Manavgat Avcılar Dernek Başkanı Engin Tüter, Konyaaltı Avcılar Dernek Başkanı Rengin Askan, Döşemealtı Dernek Başkanı Durmuş Yörük, Aksu Dernek Başkanı Erdem Şimşek, Elmalı Dernek Başkanı Mustafa Ordu, Turunçova Dernek Başkanı Harun Öğütlü ile kalabalık bir avcı atıcı topluluğu katıldı.

Yarışmada konuşman Belediye Başkanı Çalık” Bu tür yarışmaların geleneksel olarak devamının gelmesi İlçemiz için güzel bir olay. Yapılan bu güzel etkinliğe katılmaktan çok mutluyum. Bu etkinliklerin devamının uluslararası hale getirilerek bu spor dalında da ilçemizin adını daha güzel duyurmak gerek. Uluslararası bir atıcıyı buraya getirerek ilçemizin reklam kalitesini yükseltmek istiyoruz. Belediye olarak biz bu tür etkinliklere destek olmaya her zaman hazırız”dedi.

Daha sonra söz alan Dernek Başkanı Mustafa Kiremitçioğlu“Geleneksel hale getirdiğimiz Avcı Bayramı ve Atış Yarışmamızın 5. ncisini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İnşallah bu tip etkinlikleri büyüterek devam ettireceğiz. Burada bana desteklerini hiç esirgemeyen başta belediye başkan yardımcısı Bünyamin Okudan’a, Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Nida Gökoğlu’na, Boğazkent Eski Belediye Başkanı Cengiz Gökoğlu’na ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimize, Sponsorlarımıza ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Üç kategori halinde gerçekleştirilen Yarışmaların, Trap Kategorisinde; 1. nci Murat Kökçü, 2. nci İskender Yaman ve 3. ncü Veli Can olurken, Tek Kurşun Erkekler Kategorisinde; 1. nci Kemal Öğüt, 2. nci Raşit Ülker Yıldız, 3. ncü Kamil Kızılkaya oldu. Yarışmada Tek kurşun Bayanlar Kategorisinde 1. nci Havva Ülker Yıldız, 2. nciSergül Balaban, 3. ncü Melisa Baldanoğlu oldu.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI