Bugun...Serik'e İşletme Fakültesi
Tarih: 04-05-2017 13:42:58 + -


Serik Belediyesi girişimleri sonucu açılmasına daha önce onay verilen Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi; İlçe merkezinde daha önce Cuma Pazarı için yapılan binada hizmete girmesi planlandı.

facebook-paylas
Tarih: 04-05-2017 13:42

Serik'e İşletme Fakültesi

Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi’nin 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilk olarak Ekonomi Finans Bölümü açılacak. Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi’nin hizmet vereceği Cuma Pazarı binasın da; Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Fakültenin öğretim üyeleri Prof. Dr. Osman Karkacıer, Yard. Doç. Dr. Mehmet Levent Ertaş, Yard. Doç. Dr. Ayten Yalnız, Yard. Doç. Dr. Ayten Kıymalıoğlu incelmelerde bulundu.

İnceleme sırasında konuşan Başkan Çalık” Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi malumunuz açılmış bulunuyor. İşte bugün Serik İşletme Fakültesi’nin ilköğretim üyeleri ile fakülte binası yapmayı planladığımız Cuma Pazarı’nda bulunan binamızda incelemelerde bulunduk. İnşallah bu binayı da atıl durumdan kurtarmış olacağız ve Serik’in hizmetine sunacağız. Rektörümüze de teşekkür ediyoruz ilköğretim üyelerimizi fakültemize kazandırdık.

Biz Serik’e Belediye Başkanı olduğumuz zaman ilçemizde MYO’da 260 öğrencimiz vardı. Bugün itibariyle Yüksekokulumuzda binin üzerinde öğrencimiz var ve yeni bölümler de açılacak. AKEV Üniversitesi de bu yıl öğrencileri ile eğitime başlayacak. Fakültemizle birlikte te önümüzdeki eğitim döneminden başlayarak 3-4 bin üniversite öğrencimiz Serik’te olacak. Bu öğrencilerimiz Serik’in, kültürel, sosyal ve ekonomik hayatına katkıda bulunacaklardır ” dedi.

Daha sonra konuşan Serik İşletme Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Karkacıerise” Akdeniz Üniversitesi’ni Serik’e taşımak gerçekten büyük bir projedir. Bu projeye ön ayak oldukları için Serik Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ramazan Çalık’a teşekkür ediyoruz. Burası gerçekten büyük bir bina ve herkes bu fedakarlığı yapmaz. Binamızda bazı değişiklikler ve revizyonlar yaparak eğitime kazandıracağız.

Bir ilçeye fakültenin gelmesi önemli bir olay. Serik turizm ve tarım şehri olduğu için buna yönelik bölümler ve projeler üretmeyi düşünüyoruz. Fakültemizin Serik için çok güzel gelişmeler sağlayacağını düşünüyorum ve hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI