Bugun...Serik Avcılar Derneği'nden bir ilk daha
Tarih: 15-04-2017 13:48:41 + -


Serik Avcılık Balıkçılık ve atıcılık Spor Kulübü ile KIF (Köpek Irkları Federasyonu)’ın birlikte düzenlediği Fermalı ve Secereli Av Köpekleri Yarışması Belek Mahallesi Beygölü Mevkii’nde gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 15-04-2017 13:48

Serik Avcılar Derneği'nden bir ilk daha

8- 9 Nisan tarihlerinde iki gün boyunca gerçekleştirilen yarışmaya Eskişehir, Aydın, Burdur, Isparta, İzmir, Antalya, Fethiye ve Manavgat gibi Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden köpekler katıldı.Toplamda 9 kategori şeklinde gerçekleşen yarışmanın ilk gününde Secereli Av Köpekleri Yarışmasına fazla katılım olmazken, yarışmanın ikinci günü tam bir şenlik ve piknik havası şeklinde gerçekleşti. Yarışmaya 2 günde toplam 100 civarında değişik ırklardan köpek katıldı.

Yarışmaya kalabalık bir izleyici gurubunun yanı sıra Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Serik Emniyet Müdürü Zafer Karaaslan, Öğretmenevi Müdürü Mesut Çelik, Doğa Koruma Milli Parklar Serik Şefi Mustafa Yalım, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Cesur, Kredi Kefalet Başkanı Bayar Savran, Ali Gülaydın, Pazarcılar odası Başkanı Erdal Çam, Mahalle Muhtarları da katıldı.

Antalya Bölgesinde ilk defa KIF ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu yarışmanın başarılı bir şekilde tamamlandığını dile getiren Serik Avcılık Balıkçılık ve atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Kiremitçioğlu, “ Geçtiğimiz yıl böyle bir yarışma için yola çıktığım zaman yanımda destek olarak Yaylalı Selçuk Oral kardeşimi buldum. Birlikte hareket ederek güzel bir organizasyona imza attık. Ata Tüfekleri ve Refleks Mama ana sponsorumuz oldu. Horizon Av Market, Nimrod Av Market, Bıçak Dünyası, LeaderBeeper, Murtana Av Market de kendi çaplarında sponsor olarak destek verdiler. Piknik havasında geçen yarışmada emeği geçen KIF Hakemlerimiz Adnan Uke, Murat Sönmez ve Erdoğan Köroğlu’na ve desteklerini esirgemeyen tüm katılımcılara teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Ayrıca iki gün süren yarışma etkinliği süresince KIF (Köpek Irkları Federasyonu) Hakemleri köpeklere secere verdiler. Yarışmanın ilk gününde Fermalı ve Secereli Av Köpekleri ContinentalIrkı’nda yetişkinler ve gençler Kategorilerinde Aydın Nazilliden yarışmaya katılan Nuri Önel’in köpekleri birinciliği aldı. Yarışmanın ikinci gününde sonuçlar şu şekilde oluştu;

Yetişkin Continentaller:1- Sae – Mustafa Akçıl2- Şimşek – Hüseyin Sönmez3- Orko – Toros ÖzparlarGenç Continentaller:1- Angel – Ali BilginYetişkin İngilizler Irkları:1- Abel – Cihan Bacaksız2- Alfa Bella – Faruk Yapıcı3- Haydut – Haşmet AteşGenç İngiliz Irklar:1- Krafter – Abdullah Okudan2- Linda – Hasan Bacaksız3- Linda – Seyit ÇetinKovucu Irklar Güzellik Yarışmasında.1- Boyka – Hüseyin Uyanık2- Pointer – Mustafa Deniz3- Asya – Hüseyin Burunsuz oldu.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI