Bugun...Öz isyan etti
Tarih: 22-01-2018 12:32:25 + -


Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı İsmail Öz, Antalya’nın en gözde ve ayakaltı yerlerinde Yöresel Ürünler Pazarı adıyla kurulan pazarlara isyan etti. Başkan Öz “ Yöresel Ürünler adı altında açılan bu yerlerde atlet, gömlek ve hatta don bile yöresel ürün diye satılıyor. Bu kaçak pazarlara kim dur diyecek?” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 22-01-2018 12:32

Öz isyan etti

 

 

 

Ahmet Demir / Özel Haber

 

“DON GÖMLEK, YÖRESEL Mİ?”

Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz Yöresel Ürünler Pazarı adı altında kurularak özellikle açıktan satış yapan yerler için adeta isyan bayrağı açtı. Daha önce Akdenizde Yeni Yüzyıl Gazetesinin gündeme taşıdığı  “Yöresel Rezalet” ve “Dur Diyen Yok” manşetiyle yetkilileri göreve davet ettiği haberlerin ardından açıklama yapan Başkan Öz bu tür yerlerin nasıl açıldığını, denetlenip denetlenmediğini ve bu tür yerlerde dönen paraların kayıt altına alınıp alınmadığı sordu. Yöresel Ürün adı altında bir çok sıradan ürünlerin bu tür yerlerde satılarak haksız kazanç elde edildiğini ifade eden Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz “Her yörenin ürünü bellidir. O yöreye ait ürünlerin denetimli, kayıtlı esnaflar tarafından ve hijyen ortamlarda satılması gerekir. Ancak bir bakıyorsunuz ki atlet, gömlek, hatta don bile yöresel ürün adıyla satışa sunuluyor. Bu kaçak pazarların önüne kim geçecek” dedi.

 

 

“YETKİLİLER ADIM ATSIN”

Çeşitli dernek ve Vakıflar aracılığı ile açılan ve stantların metrekareleri fahiş fiyatlarla satıldığı için oldukça ciddi bir sermayenin döndüğü bu kaçak satış noktalarının esnafa büyük darbe vurduğunu belirten Başkan İsmail Öz, Pazarcı esnafı adına bu tür kaçaklarla mücadelede kararlı olduklarını söyledi. Başkan Öz “Vergisini veren, yağmur, çamur demeden kayıtlı pazarcılık yapan esnafımıza büyük bir darbe vuruluyor. Çünkü bu yerler sadece yöresel ürün değil ranta yönelik. Oldukça ciddi rakamlar dönüyor. Bunların mutlaka kayıt altına alınması ve yöresellikten uzak olanların da kapatılması gerekir. Pazarcı esnafımız adına soruyoruz. Bu yerler kim ve kimler tarafından açılmakta, bu yerlere kimler müsaade etmektedir? Orada stant açanlar vergi mükellefi midir? Biz Pazarcı esnafı olarak, Valimizden, Belediye Başkanlarımızdan, Vergi Dairesi Başkanımızdan, AESOB, ATB ve ATSO Başkanlarımızdan ve ilgili tüm kuruluşlardan bu rezalete dur demek için ivedilikle adım atmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI