Bugun..."Önceliğimiz hasta memnuniyeti"
Tarih: 12-03-2017 13:48:05 + -


Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Serik Devlet Hastanesi’nde Kapalı Teknikle (Laparoskopik) Kadın Hastalıkları Ameliyatları yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 12-03-2017 13:48


 

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Serik Devlet Hastanesi’nde “Kapalı Teknikle Rahim Alma Ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi)” yapılmaya devam ediyor. Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. H. Yusuf Kara; Hastanemiz yeterli personel ve teknik donanıma sahip. Sağlık Bakanlığı’nın sınıflandırmasında A Grubu ameliyat kategorisinde olan laparoskopi operasyonlarını yapabilen bir ilçe devlet hastanesi statüsünde.

1,5 yıldır hastanemizde bu ameliyatları başarıyla yapıyoruz. 100’den fazlası rahim alma ameliyatı olmak üzere dış gebelik, yumurtalık kisti, endometrioma (çikolata kisti), tüp bağlama, miyom çıkarma gibi kadın hastalıkları ile ilgili 300’den fazla ameliyatı başarılı bir şekilde kapalı teknikle yaptık. Hastalarımızı sağlığına kavuşturduk. Hastalarımıza yapılan ameliyatlardan sonra sağlıklarına kavuştuklarını görmek, memnuniyetlerini duymak bizleri çok mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır”  dedi.

Serik Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op . Dr. Ali Buhur” Kapalı (Laparoskopik) ameliyatların klasik açık ameliyata göre birçok avantajı var. En önemli avantajının ise ameliyat sonrası iyileşmenin açık ameliyatlara göre daha erken olması. Kapalı teknikle (Laparoskopik) yapılan ameliyatta kameranın büyütme gücü sayesinde doku ayrıntıları daha detaylı görüntülenmekte, kullanılan kamera ve cerrahi aletlerin dokuya yaklaştırılabilmesi özelliği ile daha titiz cerrahi yapılabilmesine olanak sağlanmaktadır. Ayrıca kapalı teknikle yapılan ameliyatta, açık ameliyatlarda görülen operasyon sonrası meydana gelen yapışıklıklar daha az olmaktadır” dedi.

Serik’te yaşayan ve Serik Devlet Hastanesi’nde geçirdiği Kapalı Teknikle Rahim Alma Ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi) sonrası sağlığına kavuşan ve ameliyatından memnun kalan 2 çocuk annesi Hafize Alciğer (41), Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. H. Yusuf Kara ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Buhur’u ziyaret ederek teşekkür etti. Yaşadığı yerde başka bir yere gitmeye gerek kalmadan bu ameliyatı olduğu ve sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Hafize Alciğer, emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına görev hayatlarında başar diledi. 

ALİ MUTAF        SERİK


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

YUKARI