Bugun...‘Muratpaşa’mızda ayrım yok’
Tarih: 11-06-2018 15:38:47 + -


Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kapalı Yol’da düzenlenen iftarda “Siyasetin görevi, milleti birbirine sevgi ve saygıyla kenetlenmiş halde geleceğe taşımaktır. Biz de Muratpaşa’mızda bunu yapmaya çalışıyoruz. Muratpaşa’mızda hiçbir hizmet siyasi ayrımlara göre şekillenmez” diye konuştu.

facebook-paylas
Tarih: 11-06-2018 15:38

‘Muratpaşa’mızda ayrım yok’

 

Muratpaşa Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’ın sonuna gelirken, Kadir Gecesi’nde iftar sofrasını bu kez Antalya’nın tam kalbinde Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi’nde kurdu.

Binlerce Antalyalının bir araya geldiği iftara Başkan Uysal, eşi Ümran Uysal ve oğlu Efe’yle birlikte katıldı. İftarda ayrıca Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci ve Belediye Meclis üyeleride yer aldı.

Teneffüs Park’ın çocuklara rengarenk balonlar dağıttığı iftarda genci yaşlısı, kadını erkeği binlerce kent sakini Kapalı Yol’da kurulan dağıtım noktalarından iftar yemeklerini aldı. Kent sakinlerini yoğun ilgi gösterdiği Başkan Uysal da komşuları gibi sıraya girdi, yemeğini tabldotuna alarak yerine geçti. 

Başkan Uysal, iftarın ardından yaptığı konuşmada, siyasetin görevinin toplumu ayrıştırmak, birbirine düşman etmek olmadığını söyledi. Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Siyasetin görevi, toplumu birbirine buğz eder hale getirip oradan siyasi menfaat elde etmek değildir. Siyasetin görevi toplumu birleştirmek, sevdirmek birbirine, kenetlemektir. Kötü kelam etmek,kinden, nefretten söz etmek değildir. Sevgiden, saygıdan söz etmektir. Siyasetin görevi budur. Toplumun, ülkenin, şehirlerin önünü açmaktır. Milleti birbirine sevgi ve saygıyla kenetlenmiş halde geleceğe taşımaktır.”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Uysal, Muratpaşa’da hayata geçirilen belediyecilik hizmetleriyle bunu yapmaya çalıştıkların altını çizdi.Antalyalıların, Kadir gecesi ve Ramazan Bayramı’nı da kutlayan Başkan Uysal, “Muratpaşa’mızda hiçbir hizmet siyasi ayrımlara göre şekillenmez” dedi.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI