Bugun...MURATPAŞA KREŞLERİNDE EĞİTİM BAŞLADI
Tarih: 13-10-2015 15:57:51 + -


Her yaş grubuna yönelik eğitim projeleri hayata geçiren Muratpaşa Belediyesi’nin, dar gelirli ailelerle, çalışan annelerin çocuklarına yönelik kreş ve gündüz bakımevlerinde eğitim başladı

facebook-paylas
Tarih: 13-10-2015 15:57

MURATPAŞA KREŞLERİNDE EĞİTİM BAŞLADI

 

 

Toplam kapasite 430 öğrenci

Muratpaşa Belediyesi’nce; çalışan annelerle, ekonomik yönden yoksunluk yaşayan ailelerin çocuklarının nitelikli okul öncesi eğitim almalarını sağlamak amacıyla, Dutlubahçe, Ermenek ve Konuksever Mahalleleri’nde hizmete açtığı kreş ve gündüz bakımevlerinde eğitim başladı. Muratpaşa Belediyesi’nin; Çağlayan Mahallesi’ndeki Merkez olmak üzere 4 kreş ve gündüz bakımevinde, toplam 430 öğrenci kapasite ile çocuklara okul öncesi eğitim veriliyor.

 

Her çocuğa nitelikli eğitim

Çağlayan Mahallesi’ndeki Merkez Kreş ve Gündüz Bakımevi 100, Dutlubahçe Kreş ve Gündüz Bakımevi 100, Ermenek Türkan Saylan Kreş ve Gündüz Bakımevi 90 ve Adalya Vakfı Konuksever Kreş ve Gündüz Bakımevi de 140 öğrenci kapasitesi ile Muratpaşalı çocuklara hizmet sunuyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Muratpaşa’da yaşayan her çocuğun nitelikli eğitim alabilmesi için çalıştıklarını söyledi. Asgari ücretle çalışan annelerin çocukları ile şehit ve gazi çocukları, Muratpaşa Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevleri’nden öncelikli olarak yararlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL YÖNETİM Haberleri

YUKARI