Bugun...Muratpaşa kreşleri iyi örnek
Tarih: 25-04-2017 11:22:18 + -


Muratpaşa Belediyesi’nin bugün 460 öğrencinin yararlandığı sosyal kreşleri, 14 binin üzerinde gönüllüsüyle Avrupa çapında sosyal ve eğitim politikaları alanında çalışan Almanya merkezliİnternationalerBund yetkileri tarafından kaynaştırma eğitimi açısından ‘İyi örnek’ kapsamında incelendi.

facebook-paylas
Tarih: 25-04-2017 11:22

Muratpaşa kreşleri iyi örnek

Engelli çocuklara ve ailelerine sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler hazırlayarak yaşam ve etkileşim alanı hizmeti veren Melekler Engelsiz Yaşam Spor Kulübü ve Derneği’nin davetlisi olarak Antalya’ya bulunan Almanya İnternationalerBund’n yetkileri ‘İyi örnek – okul öncesi kurum’ olarak Muratpaşa Belediyesi kreşlerini ziyaret etti.

Kendi çocuğu da Muratpaşa Belediyesi Merkez Kreşi’nde 3 yıl eğitim alan Dernek Başkanı Yıldız Albayrak Sargın, bu süre içinde sosyal belediyecilik anlayışı içinde hümanist, adil, vicdanlı, ayrıştırmayan ve ötekileştirmeyen profesyonel bir kaynaştırma eğitimi aldıklarını dile getirdi.

Benzer düşünceleri birçok velinin paylaştığını aktaran Sargın, bu çerçevede bir süredir işbirliği yaptıkları Almanya merkezli uluslararası vakfa, Muratpaşa kreşlerini iyi örnek olarak gösterdiklerini dile getirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci’nin de katıldığı ziyarette kurum yetkilileri atölye, derslik ve oyun odaları başta olmak üzere fiziki mekanları incelerken iki ülkenin kaynaştırma eğitiminde uyguladığı programlar üzerinde fikir alışverişinde bulundu. 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YUKARI