Bugun...Kepez'den spora bir tesis daha
Tarih: 12-06-2017 13:19:17 + -


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, Varsakspor’a ve amatör futbol kulüplerine armağan ettiği çim futbol sahasının yapımı tamamlandı.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2017 13:19

Kepez'den spora bir tesis daha

Kepez Belediyesi, amatör spora, gençlere ve çocuklara kalıcı bir spor tesisi daha kazandırdı. Ayanoğlu Mahallesi’nde, 13 Aralık 2016’ta temeli atılan çim futbol sahasının inşası bitti.


Tesis, imar planında semt spor sahası olarak geçen 3 bin 700 metrekarelik alana inşa edildi.  Eni 45 metre, boyu 65 metre olan çim sahada, içerisinde soyunma odasının, malzeme odasının, banyo ve tuvaletin olduğu 72 m2.lik sosyal tesis de bulunuyor.

Varsak Spor’a armağan etti

Başkan Hakan Tütüncü, tesisin temel atma töreninde yaptığı konuşmada çim futbol sahasını, Kepez Belediyespor’un kardeş kulübü olan Varsak Spor’a ve amatör kulüplere armağan ettiğini açıklamıştı. Yaklaşık maliyeti 343 bin TL olan tesisi, amatör futbol kulüpleri antrenman sahası olarak kullanacak.

Sentetik çim futbol sahası da yapıldı 

Kepez Belediyesi, çim futbol sahasını inşa ettiği Ayanoğlu Mahallesi’ne, içerisinde sentetik çim futbol sahası ile basketbol sahası, açık hava spor aletlerin, peyzaj, oyun ve dinlenme alanlarından oluşan 9 bin m2 büyüklüğünde semt spor sahası da kazandırmıştı.

Amatör spora önemli tesisler 

Gençlerin ve çocukların modern tesislerde spor yapmasına önem veren Başkan Tütüncü, Ayanoğlu ile birlikte Gazi, Fatih, Odabaşı, Kızıllı mahallerine de semt spor sahası armağan etmişti. Yine Kepez Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile Kuzeyyaka Mahallesi’ne 1500 kişilik tribünü ve gece aydınlatması olan sentetik çim futbol sahası, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne ihale bedeli 7 milyon TL olan çok amaçlı spor salonu yapılmıştı.

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

YUKARI