Bugun...Kemer'den Afrin'e hijyenik yardım
Tarih: 10-04-2018 09:20:41 + -


Kemer Belediyesi tarafından Afrin'de sınır güvenliğimizi korumak için mücadele eden askerlerimiz için hazırlanan 70 bin kullanımlık hijyen malzemesi törenle Hatay'a gönderildi. Törende konuşan Başkan Mustafa Gül, "Biz ilçemizde rahat bir şekilde turizm yapıyorsak, huzurlu yaşıyorsak bunu askerimize borçluyuz" dedi.

facebook-paylas
Tarih: 10-04-2018 09:20

Kemer'den Afrin'e hijyenik yardım

 

 

Afrin'de Türkiye'nin sınır güvenliğini korumak için mücadele eden askerlere geçtiğimiz ay 120 adet küçükbaş kurbanlık hayvan gönderen Kemer Belediyesi, bu kez de 70 bin kullanımlık hijyen malzemesi yardımı yaptı.

KATILIM YÜKSEK OLDU

200 paketten oluşan temizlik malzemelerini Hatay'daki Zeytin Dalı Hareket Merkezi'ne götürmek üzere hazırlanan kamyonet Kemer Belediyesi ana hizmet binası önünde düzenlenen törenle uğurlandı. Törene Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcıları Ahmet Can ve Kemal Yüksel, meclis üyeleri Semih Top, Recep Yılmaz, Özcan Çeliktaş, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Demre İlçe Başkanı Mustafa Caner, Kaş İçe Başkanı Ulaş Akbaş, Kumluca İlçe Başkanı Kemal Bilal Öner, Kemer Tekirova'da bulunan Club Hotel Phaselis Rose Genel Müdürü Şinasi Gürocak, Kemer eski İlçe Başkanı Erdem Cesur, Kemer İlçe Kadın Kolları Başkanı Gökçe Bozkurt, Gençlik Kolları Başkanı Sinan Can, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye birim müdürleri ve Kemerliler katıldı.

 

"HUZURUMUZU ASKERİMİZE BORÇLUYUZ"

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan Başkan Mustafa Gül, "Bu Afrin'e yönelik ikinci yardım kampamyamız oluyor. Daha önce de çatışmaların yoğun olduğu dönemde komutanlarla görüşmemizde et yardımının uygun olacağı söylemişlerdi.  Bu talep doğrultusunda bir tır küçükbaş hayvan yardımı gerçekleştirmiştik. Canlı hayvanların tesliminden sonra komutanlarla yaptığımız ikinci görüşmede temizlik malzemesine de ihtiyaç duyulduğunu söylediler. Club Hotel Phaselis Rose'nin de  katkısıyla 70 bin kullanımlık toplamda 10 bin temizlik malzemesi yardım paketini Hatay'a gönderiyoruz. Bu paketlerin 3 binini Club Hotel Phaselis Rose karşılıyor, 7 bini belediyemiz tarafından hazırlandı. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Tamer Mutlu ve Sağlık İşleri Müdürümüz Erdoğan Okay bu paketleri Hatay'a götürerek Zeytin Dalı Hareket Merkezi'ne bizzat teslim edecekler. Kemer Belediyesi olarak her zaman devletimizin ve askerimizin yanındayız. Biz ilçemizde rahat bir şekilde turizm yapıyorsak, huzurlu yaşıyorsak bunu askerimize borçluyuz. Tüm askerlerimize saygılarımızı sunuyor ve başarılar diliyorum. Arzumuz ülkemizin terörden arınmış bir ülke haline gelmesidir. İnşallah bunu askerlerimiz sayesinde başaracağız. Başka ülkeler de teröre destek vermezlerse bütün dünyada barış ve huzuru kalıcı kılabiliriz. Kemer belediyesi ve Kemer halkı olarak askerimizin ihtiyaçlarına her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

YARDIM PAKETLERİ YOLA ÇIKTI

Başkan Gül'ün konuşmasının ardından 70 bin kullanımlık hijyen malzemesini Hatay'daki'daki Zeytin Dalı Harekat Merkezi'ne götürecek olan kamyonet dualarla uğurlandı. Uğurlama sırasında duygu dolu anlar yaşanırken Kemerliler, bu yardımları için Başkan Mustafa Gül'e, Kemer Belediyesi'ne ve turizmcilere teşekkür ettiler.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI