Bugun...Kar Şenlikleri iptal..
Tarih: 06-02-2018 11:23:16 + -


Konyaaltı Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Saklıkent Kar Şenlikleri, Konser ve Kayak Yarışları, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerlerimiz dolaysıyla iptal edildi.

facebook-paylas
Tarih: 06-02-2018 11:23

Kar Şenlikleri iptal..


Konyaaltı Beleyesi 11 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan Kar Şenlikleri Buray Konseri ve Kayak Yarışlarını,  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nda  şehit düşen askerlemizden dolayı iptal ettiğini duyurdu. 
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi; “Öncelikle belirtmek isterim ki Kar Şenlikleri Konser ve Kayak Yarışları için tüm hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. Fakat  ülkemizin içinde bulunduğu atmosferin böylesi bir etkinliği yapmaya uygun olmadığını düşünmekteyiz. Zeytin Dalı Harekatı’nda aldığımız şehit ve yarılı askerimizin  haberi bizleri derinden üzdü. Konyaaltı Belediye Başkanı olarak ilgili müdürlerimizle yaptığımız toplantı sonucunda Kar Şenlikleri Konser ve Kayak Yarışları etkinliğimizi iptal etmeyi uygun bulduk. Vatandaşlarımızın da aynı hassasiyet içinde olduğu inancıyla, canı pahasına mücadele eden askerlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet,  şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’yle yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyorum. Zeytin Dalı Harekatına katılan tüm askerlerimizin de sağsağlim ülkemize dönmelerini temenni ediyorum.” 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI