Bugun...Hedef yine zirve
Tarih: 09-02-2017 09:58:19 + -


Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları II. Yarıyılın eğitim startını verdi. Yükseliş Koleji Temel Eğitim Kurumları Müdürü Savaş Sargın geçen dönem ve yeni dönemle ilgili açıklamalarda bulundu. Müdür Sargın“ Bilindiği üzere Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları olarak daima hedefleri yüksek tuttuk. Okulumuz belli bir stratejik plan doğrultusunda hem akademik hem sportif hem de sanatsal yönden birinci dönemde üstün başarılara imza atmıştır.

facebook-paylas
Tarih: 09-02-2017 09:58

Hedef yine zirve

 

21 Ağustos’ta TEOG hazırlıklarına başladık. Bu süreci iyi değerlendirerek TEOG sınavında hem Türkiye birincisi çıkarttık hem de 120 soruluk sınavda 99.98 net ortalamasına ulaşarak büyük bir başarı yakaladık. 4. 5. 6. 7. Sınıflar ise Antalya ve Türkiye genelinde yapılan deneme sınavlarında çok iyi dereceler elde etti.

Sadece akademik başarıların, başarılı bir okul olmamıza yetmeyeceğini düşünerek sportif anlamda öğrencilerin gelişimini sağlamak amacıyla turnuvalara hazırlanıp katıldık. Ortaokul kız voleybol takımımız, lise kız voleybol takımımız ve hentbol lise erkek takımımız 1471 okulu geride bırakarak Antalya şampiyonu olmuş ve Antalya’yı Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkını yakalamıştır. Okul sporlarında ve akademik düzeyde Antalya’da hiçbir okulun, kolejin yakalayamadığı dereceleri elde ettik.

Tüm bu başarıları, I. yarıyılda yakalayan okulumuz, II. Dönemde de bu başarıların üzerine yenilerini eklemeyi hedeflemiştir. Dönem sonunda sosyal faaliyetler kapsamında öğrencilerimizin, velilerimizin güzel vakit geçirip stres atmaları için Davraz gezisini düzenledik. Öğrencilerimiz, kar keyfi sürüp kar üzerinde mangal keyfi yaparak dönemin yorgunluğunu atmış ve tatile girmiştir.

II. dönemde öğrencilerimizi PTS ve TEOG gibi zorlu sınavlara hazırlayacağız. Bu dönemde, öğrencilerimize ve velilerimize birtakım etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu tür etkinlikler gerek öğrencilerin sosyalleşmesini gerek velilerin kaynaşmasını amaçlamaktadır. Nisan ayında geleneksel otel günü ile ünlü eğitim uzmanı, TV Programcısı Süleyman Bedelioğlu’nu( Bonus Hoca) değerli velilerimizle bir araya getireceğiz. Mayıs ayında ise geçen yıl Boğazkent’te düzenlediğimiz uçurtma şenliğini, veli ve öğrencilerimizin ısrarı üzerine geleneksel hale getirdik. 6 Mayıs’ta Uçurtma Şenliğimizi yine Boğazkent’te düzenleyeceğiz.

Yükseliş Koleji olarak sadece bunlarla yetinmiyoruz. Özellikle öğrencilerin yabancı dil gelişimi, bizim için çok önemli. Bu yılın ilk yarısında 5. sınıflarda uyguladığımız programda (Haftalık 20 saat yabancı dil dersleri) devam edeceğiz. Yabancı dil sorununu 5. Sınıfta çözmek temel amacımızdır. Şu ana kadar 5. Sınıf öğrencilerimizin göstermiş olduğu yabancı dil performansı bizleri mutlu etmiştir. Her geçen gün, yeni projelerle eğitimin parlayan yıldızı haline geliyoruz. Hedeflere ulaşma sürecinin iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu vesileyle öğrencilerimizin her anını verimli kılmak, onları her alanda geliştirmek, modern insan yetiştirmek temel misyonumuzdur.

Değerli Veliler, 18 Şubat’ta ödüllü sınavımız olacaktır. Öğrencilerimizin bu fırsattan yararlanması için giriş kartlarını okulumuzdan alıp sınava katılmalarını arzuluyoruz. Nitelikli eğitimi hak eden her çocuk gibi, sizin çocuğunuzun da farklı yetişmesi için Akdeniz Yükseliş Koleji’nin imkânlarından faydalanmasını tavsiye ederim. Çünkü biz geleceğin Türkiye’sini yetiştiriyoruz. Eğitimi kendine hedef belirlemiş öğrencilere ve öğretmenlere II. Dönemde başarılar diliyorum” dedi.

ALİ MUTAF         SERİK


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YUKARI