Bugun...Hayır için sahaya indiler
Tarih: 21-03-2017 20:59:24 + -


16 Nisan referandumu ile ilgili Demokrat Parti (DP) Serik’te vatandaşlarla buluştu. DP Antalya İl Başkanı hasan Ali Kartal, “Biz Türkiye’nin sağduyu hareketi Demokrat Parti olarak herkes için adalet, herkes için demokrasi, herkes için zenginlik diyoruz ve onun için hayır diyoruz” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 21-03-2017 20:59

Hayır için sahaya indiler

 

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve BBP Serik İlçe Başkanı Halil Güzel’in de katıldığı ve halkın yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, neden hayır dediklerini anlattı. “Demokrat Parti Antalya İl Teşkilatı olarak 'Birey olarak ülkemiz için ne yapabiliriz' düşüncesiyle bütün olumsuzluklara rağmen, demokrat yürüyüşümüze devem ediyoruz” diyen Başkan Kartal, “Bizler demokrat davanın özgür bireyleri olarak bu kutlu dava için yola çıkan demokrasi şehitlerimizden daha zor şartlarda olmadığımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Başkan Kartal, 1946'da ''Yeter söz milletin'' diyerek yeşertilen Demokrat Parti çınarının altında ülkemiz için kutlu yürüyüşümüz, zaman zaman sendeleyerek de olsa Atatürk ilkelerinden, demokrat kimliğimizden ödün vermeden, inancımızı hiçbir zaman kaybetmeden ve başımız dik olarak devam ettiğini söyledi.

 

“Biz  şimdi  hayır  demekle  teröre  destek mi veriyoruz? “diye soran Hasan Ali Kartal, “Terörist oluyoruz öyle mi? Siz o zaman cemaat dediğiniz Fetö ile anlaşıp devleti teslim ettiniz. Biz hayır dedik. Siz Ergenekon terör örgütü diyerek sahte delil ve kumpaslarla Türk ordusunu darmadağan ettirdiniz biz hayır dedik. Siz Oslo’da teröristlerle oturup pazarlık yaptırttınız biz hayır dedik. Siz Habur’da teröristlere şov yaptırtıp ayaklarına özel mahkeme göndertip teröristler rahatsız oluyor diye Atatürk ve Türk bayrağını kaldırtıp teröristleri aklayarak güzel şeyler oluyor dediniz biz hayır dedik” ifadelerini kullandı.

 

“Siz bebek katili ile Apo ile görüşmeler yaptırttınız biz hayır dedik” diyerek açıklamasına devam eden DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal şöyle devam etti: “Siz çözüm süreci denilen ihanet sürecini ilan ettiniz , akil adamları gönderip milleti kör , valilere verdiğiniz emirler ile görmeyin diyerek devleti felç ederek şehirleri bomba deposu haline getirttiniz biz hayır dedik.Siz İmralı’daki  bebek katilinin ve PKK terör örgütü uzantısının sözcüleri ile Dolmabahçe mutabakatı imzaladınız biz hayır dedik.Siz 29  Ekim Cumhuriyet bayramı günü Kobaniye peşmerge denilen teröristleri  topraklarımızı çiğneterek Türk milletinin parası ile karınlarını doyurarak yolcu ettirdiniz biz hayır dedik. Siz kardeş dediğiniz Suriye ile bir günde arayı bozup milyonlarca insanın zulüm altında kalıp acı çekmesine neden oldunuz biz hayır dedik. Biz hep haklı çıktık. Biz şimdide hayır diyoruz! Şimdi biz evet demediğimiz için biz teröre destek mi oluyoruz? Terörist oluyoruz öyle mi? Geç anam, babam bunları geç. 

Siz anayasa mahkemesinin 15 üyesinin 12 sini tek adam belirlesin diyorsunuz. Biz hayır diyoruz. Siz bir kişinin hukuku diyorsunuz. Biz herkesin hukuku diyoruz.Siz bir kişinin koruma kanunu diyorsunuz. Biz herkesin korunacağı kanun diyoruz.Zaman haklıyı da haksızı da ortaya koyacak en iyi terazidir.Tarih kimin teröre destek olduğunu yazacak mutlaka yazacaktır. Allah en büyük şahittir yetmez mi? Biz Türkiye’nin sağduyu hareketi Demokrat Parti  olarak herkes için adalet, herkes için demokrasi, herkes için zenginlik diyoruz ve onun için hayır diyoruz.”

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YUKARI