Bugun...Bucak aday adayı...
Tarih: 01-05-2018 11:23:29 + -


Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Bucak İYİ Parti genel Merkezi’ne başvuru yaparak Antalya milletvekili aday adaylığı için yarışa giriyor.

facebook-paylas
Tarih: 01-05-2018 11:23

Bucak aday adayı...

 

 

Önümüzdeki hafta İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır’la görüştükten sonra Ankara’ya giderek adaylık başvurusunda bulunacağını dile getiren Bucak, İYİ Partinin ülkemizin geleceği için yepyeni bir umut olduğunu söyledi.

Bucak; ” Başta Sayın Meral Akşener olmak üzere ülke sevdalısı, deneyimli, birikimli kadrolarla 24 haziran seçimi ile  start alacak hizmet yarışında ülkenin yeniden inşası yolunda katkı koymak ve Antalya’nın sorunlarını Ankara’ya  hızlı ve en doğru şekilde aktarmak dahası çözüm bulmak için aday adayı oldum.

Yıllardır esnafım, esnafın içinden birisiyim. Esnafımız bugüne kadar ihmal edildi. Gereken önemi görmedi. İşte tam da bu nedenle aday adayı oldum. Görev verilirse vakit gözetmeden,24 saat ülkem ve kentim için çalışacağım” dedi.

 

TURGUT BUCAK KİMDİR?

 

1960 yılından Antalya’nın Korkuteli ilçesinde doğan Turgut Bucak İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladı.

 

Esnaf bir ailenin dört çocuğunun en büyüğü olan Bucak, Antalya’da 1983 yılından bugüne kadar “İnci Börek” salonlarında esnaflıkla birlikte börekçilik sanatını icra etmektedir.

 

Börekçiler Odası ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatiflerinde yönetici pozisyonunda uzun yıllar hizmet veren Bucak, 1997 yılında kurucusu olduğu beş binin üzerinde ortak ve kefillerle birlikte on beş bin esnafı bünyesinde barındıran Antalya Muratpaşa Esnaf Kefalet ve kredi Kooperatifinde 2002 yılında başkan olmuş ve bu görevini halen sürdürmektedir.

 

 Antalya’nın ve ülkemizin seçkin kefalet kredi kooperatifleri arasında olan Muratpaşa, bugüne kadar 76 milyon Türk Lirası plasmanı esnafımızın emrine sunmuştur.

 

Diğer yandan Batı Akdeniz Bölgesinin kefaletlerini bünyesinde barındıran TESKOMP 6. Bölgesinde çok uzun süredir yönetim kurulu üyesidir. Ve TESKOMP Merkez birliği delegesi görevinde bulunmuştur.

 

Turgut Bucak önceki süreçte; Milliyetçi Hareket Partisinden Meclis Üyesi adaylığı yine aynı partiden Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığının yanı sıra 25 ve 26. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayı olmuştur.

 

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YUKARI