Bugun...Bu sergi kaçmaz !
Tarih: 16-05-2018 20:29:10 + -


Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklar Vakfı (AYÇOV) yararına Dostlar Platformu üyeleri Erdoğan Kahya, Prof. Dr. Hakan Yaman, Cemal Çetin ve Ömer Öztürk’ün fotoğraflarından oluşan Karma Fotoğraf Sergisi Teracity sergi alanında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından açıldı.

facebook-paylas
Tarih: 16-05-2018 20:29

Bu sergi kaçmaz !

 

Önceki Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Hasan Subaşı’nın da katıldığı açılışta sanatçılar adına konuşan Dostlar Platformu Başkanı Erdoğan Kahya, Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği önemi anlatarak, sergiden sağlanacak gelirin Yetim ve Muhtaç Çocuklar Vakfı’na  (AYÇOV)  bağışladıklarını söyledi. Kahya, sanata ve sanatçıya verdiği destek nedeniyle Menderes Türel’e teşekkür etti.

AYÇOV Başkanı Canan Tungar, fotoğraf sanatçıları Kahya, Yaman, Öztürk ve Çetin’e duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederek, tüm sanatseverleri fotoğraf sergisini izlemeye davet etti.

Açılış kurdelasını Hasan Subaşı ile birlikte kesen Menderes Türel, konuşmasında, AYÇ:OV’un Antalya’da örnek vakıflşardan biri olduğunu belirterek, “Bir tesadüf olacak ki, AYÇOV vakfının yerini başkanımız Hasan Subaşı tahsis etmişti. Süresi dolduğu için bize de 25 yıl daha tahsis süresini uzatmak nazip oldu. AYÇOV’un başarılı işlere imza atacağına inanıyorum” dedi. Türel, eserleri nedeniyle dört fotoğraf samatçısını da ayrı ayrı kutladı. AYÇOV’un plaketlerini de verdi.

Tören konukların sergisi gezmesi ile sona erdi. Sergi bir hafta açık kalacak.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI