Bugun...BAŞKAN YÜCEL: DEMAŞ İÇİN HALKOYLAMASI YAPACAĞIZ
Tarih: 02-10-2015 12:04:08 + -


DEMAŞ’ın 22 Ekim’de tekrar ihaleye çıkacağını açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, DEMAŞ’ın kullanımı ile ilgili halkoylaması yapacaklarını belirtti. Başkan Yücel, “DEMAŞ için çok güzel projelerimiz var. Halk oylamasından çıkan sonuca göre DEMAŞ’ı yeniden yapılandıracağız.” dedi

facebook-paylas
Tarih: 02-10-2015 12:04

BAŞKAN YÜCEL: DEMAŞ İÇİN HALKOYLAMASI YAPACAĞIZ

 

BAYRAM SONRASI İLK ENCÜMEN TOPLANTISI YAPILDI

Alanya Belediyesi haftalık encümen toplantısı, Alanya Belediye’si Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında, birim amirlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Encümen toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bazı belediye mülkiyetleri ve ekonomik ömrünü tamamlayan 43 aracın önümüzdeki haftalarda ihale edileceğini söyledi.

DEMAŞ YENİDEN PROJELENDİRİLECEK

Başkan Yücel, sözleşme yapmadıkları için ihalesi iptal olan DEMAŞ’ın geleceği hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. En kısa zamanda DEMAŞ’ın kullanımı ile ilgili kamuoyu yoklaması yapacaklarını ve hazırladıkları projeyi ona göre şekillendireceklerini ifade eden Başkan Yücel, DEMAŞ’ın şuandaki kullanım şartlarının ne halka ne de belediyeye ekonomik olarak çok fazla faydası olmadığını belirtti. Başkan Yücel, “Kamuoyu yoklamasından ne çıkarsa o şekilde uygulayacağız. Sonuca göre hareket edeceğiz. DEMAŞ ile ilgili çok iyi projelerimiz var. Gerçekleştirebilirsek hem Alanya halkının kullanımında hem de verimi çok yüksek, belediyemize çok gelir getirecek bir cazibe merkezi olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu. 

 

‘ASAT 6 AYDA 700-800 BİN LİRAMIZI KESTİ’

Su aboneliğini sona erdiren vatandaşlara geri ödemeler için ASAT’ın Alanya Belediyesi’nden depozito ücretlerini istediğini ve yaklaşık bir yıldır bu konunun gündemde olduğunu ifade eden Yücel, “Şuanda ASAT belediyelerin ve köylerin kurulduğu günden bugüne tüm depozitolarını yerel yönetimlerden talep ediyor. Yaklaşık bir yıl önce ‘Kim depozito iadesi istiyorsa ASAT’a müracaat ettiği gibi bize de müracaatlarını yapsın, biz iadelerini hemen yapalım’ diye öneride bulunmuştuk. Çünkü küçük bir meblağ değil. Neredeyse 4 milyon liranın üzerinde bir tutar söz konusu.  Bu da belediyemiz için bir kambur.  Bugüne kadar ASAT zaten bizim çevre temizlikten payımıza düşen paralardan 700-800 bin lirasını kesti. Bundan sonra da aynı şekilde ödemelerini yapacağız. Bu para bizi zor duruma sokacak. En azından bizim bir aylık yatırımımız” dedi. 

 

 ‘ESAS BÜYÜK PROJELERİMİZ YENİ BAŞLIYOR’

ASAT’a bu tutarın verilmesinin belediyenin yatırımlarını etkilemeyeceğini vurgulayan Yücel, “Biz yatırımları yaparken plan ve bütçemizi % 10 yukarı - %10 aşağı şeklinde düzenliyoruz. Ama o paralar olsa önümüz biraz daha açılır. Sürecin tamamen bir yılını teşkilatlanma, bölgelere hakim olma ve kurumsallaşma ile geçirdik. Bununla birlikte bütün projelerimizi hayata geçirmek için mücadele ediyoruz. Artık 2016 – 17 ve 18 tamamen yatırım yılı olacak. Esas büyük projelerimiz yeni başlıyor. Bunları da hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL YÖNETİM Haberleri

YUKARI