Bugun...Barakada yaşayan yaşlı çift ev sahibi oldu
Tarih: 26-11-2018 17:53:49 + -


Antalya’nın Finike ilçesinde her an yıkılma tehlikesi olan derme çatma bir evde yaşayan Ümmügülsüm ile Tevfik Akçura çiftine Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Başını sokacak sıcak bir yuva hayalini kuran çift, Başkan Türel’in talimatıyla konteyner eve kavuştu.

facebook-paylas
Tarih: 26-11-2018 17:53

Barakada yaşayan yaşlı çift ev sahibi oldu

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Finike ilçesi Asarönü Mahallesi’nde neredeyse yıkılmak üzere olan evde yaşam mücadelesi veren 77 yaşında Tevfik Akçura ve 75 yaşındaki Ümmügülsüm Akçura’ya yardım eli uzattı. Daha önce tarım ve hayvancılıkla uğraşan Akçura ailesi, yaşlılığın getirdiği zorluklar ve maddi sıkıntıların yanı sıra oldukça sağlıksız koşullardaki barakalarında yaşam mücadelesi veriyordu. 

 

Bölgede yaşayan vatandaşlar Akçura ailesinin durumunu Büyükşehir Belediyesine bildirdi. Yaşlı çiftin durumundan haberdar olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaşlı çifte kısa süre içinde konteyner ev verilmesi için talimat verdi. Finike Hizmet Birimi Şube Müdürü Özgür Durmaz, yaşlı çifte yaşamlarını daha konforlu bir ortamda sürdürebilecekleri konteynır evi teslim etti.  Mutlulukları gözlerinden okunan Akçura çifti Başkan Menderes Türel ve belediye ekiplerine çok teşekkür etti.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI