Bugun...AVM değil, ticaret sokağı...
Tarih: 06-03-2018 10:22:50 + -


Akdeniz Kent Parkına yeni bir AVM yapılacak iddialarına cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “Gündemimizde böyle bir şey yok. Bırakın yeni bir AVM yapımını Migros’u bile kaldırıyoruz ” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 06-03-2018 10:22

AVM değil, ticaret sokağı...

 

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, son günlerde Akdeniz Kent Parkı içerisine yeni bir AVM yapılacak iddialarını yalanladı. Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında CHP Grup Sözcüsü Cansel Çevikol Tuncer’in sorusu üzerine bir açıklama yapan Başkan Türel, o bölge ile ilgili olarak yapılan planlamalarda AVM yapımının söz konusu olmadığını söyledi. Başkan Türel “Bırakın o bölgede yeni bir AVM yapımını, Migros dahi kalkacak. 4-5 yıllık bir süreleri kaldı. Sürenin bitiminde orayı da yıkacağız. Hiç kimse bunu dile getirmiyor ancak bazıları kulaktan dolma bilgilerle Akdeniz Kent Parkı içine yeni bir AVM yapılacak diyor. O bölgede AVM yapımı gündemimizde yok. Sadece çeşitli merkezlerin içerisinde olduğu bir ticaret sokağı oluşturuyoruz. Ticaret sokağı ile AVM’yi kimse karıştırmasın” dedi.

 

Akdeniz Kent Parkının olduğu bölge için 2 yıl önce plan uygulaması yapıldığını ve bu alanın atıl vaziyetten kurtulması için böyle bir çalışmanın yapıldığı belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “ o dönem planlamalarımızda olduğu gibi bu bölgeyi ekstrem spor alanları, kültür merkezleri, çocuk oyun alanları, açık sinema alanları, restoranlar, sergi merkezleri, kelebek parkı gibi bölümlerin olduğu bir cazibe merkezine dönüştürüyoruz. Şu anda 3-5 kişinin kullandığı kaderine terk edilmiş bir alan ancak bu projemiz bittiği zaman tüm halkımızın kullanımına açık bir cazibe ve çekim merkezi olacak. Ancak her projemizde olduğu gibi karşımızda bir itibarsızlaştırma operasyonu yapılıyor. Fakat biliyorum ki bu alan bittikten sonra bu merkezi en çok o eleştirenler kullanacak” şeklinde konuştu


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI