Bugun...Atık piller toplanıyor
Tarih: 25-10-2015 14:45:54 + -


Serik Belediyesi tarafından 66 tane mahallede başlatılan ambalaj atıkları projesine bir yenisi daha eklendi.Serik Belediyesi Park Bahçe Müdürü Ayşenur Can, açılış konuşmasında ambalaj atıklarında başarı sağladıkları, birçok vatandaşın yanı sıra 17562 öğrenciye ulaşıldığını vurguladı.

facebook-paylas
Tarih: 25-10-2015 14:45

Atık piller toplanıyor

 

ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Atık pilleri toplama ile ilgili Serik Belediyesi toplantı salonun da eğitim düzenlendi. Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz , Serik belediyesi yetkilileri, okul müdürleri ve bazı öğretmen ler katıldı. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği Antalya İl Sorumlusu Çevre Mühendisi Seyhan Öz Ulucan, atık piller ile ilgili öenmli konulara değindi. Ulucan; Antalya’nın bu konuda pilot bölge olduğunu vurguladı.

Okullarda Atık Pil Toplama Yarışması; 1 Ekim 30 Nisan tarihleri arasında Antalya’nın tüm okullarının katılabileceği atık pil toplama yarışması yapılacak. 4 Gruba ayrılan okullarda Serik 2. Grupta Konyaaltı, Kumluca, Kaş, Serik, Aksu ilçeleriyle yarışacak. Yarışmanın sonunda en çok atık pil toplayan 3 okula ödüller verilecek.

Açıklama yapan başkan Öz Ulucan” Türkiye’ye ithal edilen pillerin %10 nun toplamda 555 ton bin toplanmaktadır. Doğaya en çok zarar veren pillerin bertarafı na yönelik çalışmaları hızlandırmak için önce velilerimiz ve siz değerli öğretmenler , öğrencilerimize bu konuyu aşılamalılar. Atık piller ile ilgili diğer bilgiler için;  www.tap.org.tr den ulaşabilirsiniz” dedi.

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL YÖNETİM Haberleri

YUKARI