Bugun...Antalya sessiz kalmadı
Tarih: 26-02-2018 13:55:27 + -


Yaptığı başarılı çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken Konged, çocuk istismar ve vahşetlerine karşı #SessizKalmaAntalya diyerek imza kampanyası başlattı. Kazım Özalp caddesi havuzbaşında düzenlenen imza kampanyası büyük ilgi gördü

facebook-paylas
Tarih: 26-02-2018 13:55

Antalya sessiz kalmadı

 

 


Düzenlediği çeşitli etkinlikler ve başarılı organizasyonlarla adından söz ettiren Konged Çocukların cinsel istismara uğramasına sessiz kalmadı. Kapalı yol havuşzbaşında "sessiz kalma antalya" sloganıyla imza kampanyası başlatan Konged'in çağrısı Antalyalılardan büyük ilgi gördü. Konged Genel Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu ve yönetim kurulu üyelerinin tam kadro olarak katıldığı imza kampanyasına bir saat içerisinde 5.000'in üzerinde imza toplantı. İmza kampanyasının açılışında konuşan Konged Çocuk Komisyonu ve Konged Kadın Komisyonu Başkanı Av. Yağmur Burçin Sayın "Bu gün burada topladığımız bu imzaları cinsel istismar davalarında cezaların artırılması başta olmak üzere, yapılması gerekenleri bir raporla yasal düzenleme gerektiren hususlar olarak TBMM’de yasalaşması için hukuksal mücadele verilecektir" dedi.

 


Vicdani bir hareket olarak yola çıktıklarını ve Antalya'nın sorunları başta olmak üzere her konuda duyarlı olmaya çalıştıklarını belirten Konged Genel Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu " Biz yaşadığımız şehrin sorumlularıyız. Biz Antalya’yız. Biz sessiz kalırsak ülke susar. Ülke susarsa geleceğimiz hep karanlık olur.Bugün burada başlatmış olduğumuz imza kampanyası ile çocuklarımızın korunması konusunda bugüne kadar alınmaya çalışılan bütün tedbirlerin gözden geçirilmesini daha etkin koruma için neler yapılması gerektiği hususunu amaçlıyoruz. Çocuklarımızın her biri bize emanettir. Her türlü suça karşı, ahlaksızlığa, saldırıya karşı çocuklarımızı korumak hepimizin vazifesidir.  Öncelikle hükümetin ve güvenlik güçlerinin, devlet kurumlarının başta gelen vazifesidir. Duyarlılık göstererek bizleri yalnız bırakmayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI