Bugun...Antalya'nın yüzücüleri Kepez'den yola çıkıyor
Tarih: 21-07-2017 15:12:12 + -


Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nda eğitim alan öğrencileri izleyen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, bu öğrencilerin uluslararası başarı elde etmesinin en büyük gurur kaynağı olacağını söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 21-07-2017 15:12

Antalya'nın yüzücüleri Kepez'den yola çıkıyor

Antalya’nın tek olimpik ölçülerdeki yüzme havuzu olan Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu, Kepez Belediyesi’nin yaz kurslarında 1500 öğrenci tarafından ilgi gördü.

Su topu ve çeşitli tekniklerdeki yüzme kurslarına katılan çocuklar, yaz tatillerinin en neşeli saatlerini geçiriyor. Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu’nun davetiyle yüzme kurslarını ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, minik sporcuların keyfine ortak oldu.

Havuz ile gönül bağı kuruldu

Buradaki çocukların yüzme kurslarıyla sağlıklı bir yaşama merhaba demesine çok sevindiklerini anlatan Başkan Tütüncü, öğrencilerin keyifli bir yaz tatili geçirdiğini söyledi. Açılışının 2013 yılında yapılan havuza olan ilginin giderek artmasının da çok sevindirici olduğunu belirten Tütüncü, “Bu havuz sayesinde spora ilgi duyan nice vatandaşımız ile farklı bir gönül bağı kurmuşuz.” dedi.

Sporcu çocuklar gurur kaynağı

Antalyaspor Su Topu Takımı’nın 33 yıl aradan sonra ilk kez kendi evinde çıktığı müsabaka adresinin de Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu olduğunu hatırlatan Tütüncü, son bir yıldır eğitim gören çocukların güzel yüzmelerine de imrendiğini söyledi. Bu öğrencilerden bir kaçının ulusal ya da uluslararası müsabakalarda derece almalarının en büyük gurur kaynağı olacağını belirten Tütüncü, “Belki içlerinde sadece bir veya iki tanesi yüzme konusunda başarılı olacak. Ama hepsi iyi insanlar olacak. Çünkü sporla uğraşanların hep iyi insanlar olduğunu görüyoruz.” diye konuştu.

Çocuklar hep öncelikli

Birçok imkansızlıklar içinde havuzun hizmete girmiş olmasına da değinen Tütüncü, halkın ilgi göstermesinden dolayı çok memnun olduklarını söyledi. Kış sezonunda da aynı ilgiyi beklediklerini vurgulayan Tütüncü, “Havuz hemşehrilerimizin hizmetinde. Özellikle çocukların mutluluğuna diyecek yok. Her zaman birinci önceliğimiz çocuklarımızın mutluluğu olacak.” dedi.

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

YUKARI